Kas käsitsi kirjutatud võlakiri on seaduslik?

Mõlemadpooled peavad allkirjastama võlakirja. Võlakirjad on juriidilised laenudokumendid. Kui sa lähed laenata raha kellelegi, pead seda. Samuti olete tõenäoliselt allkirjastatud üks varem, kui olete kunagi võtnud laenu.

Uurige, millal vajate võlakirja ja kuidas seda luua. Võlakirja täitmine teebki selle seaduslikuks. Pangad on sageli võlakirja notariaalselt kinnitatud ja allkirjastatud tunnistaja või kaks. Kuigi see ei ole nõutav, loob see täiendava seaduslikkuse kihi, kui teised pooled tunnistavad lepingu täitmist.

Mõlemaljuhul, kui kõik osapooled allkirjastavad dokumendi selleks seadusliku volitusega, on võlakiri täidetud ja õiguslikult siduv. Võllakiri on leping, mis tähendab, et see on õiguslikult siduv. See peab siiski sisaldama teatavaid tingimusi, et tagada selle täitmisele pööratav. Kui võlg on täielikult tagasi makstud, peaks laenuandja kuupäeva ja märkima võlakirja „täielikult tasutud.

Võlakirikirjeldab ka sündmusi, mida peetakse vaikimisi, ja laenuandja õiguskaitsevahendeid, kui on vaikimisi. Selle asemel, et põhisumma, moodustab Melanie võlakirja, milles taotletakse raha tasumist aasta jooksul kuue osamakse jooksul. Alex muudab võlakirja makstakse kaheksa kuud, kuid ta ei teavita Amir muudatustest äri laenu. Kolmas tegur, mis võib võlakirja kehtetuks tunnistada, on see, kui originaaldokument on kadunud või kui seda on muudetud, ilma et mõlemad pooled muudatustega nõustuksid (ja allkirjastaksid).

Laenuandjajaoks võib kehtetu võlakiri tähendada, et te ei saa kaevata raha eest, mida laenuvõtja lubab, kuid ei maksa. Kui kavatsete laenata või laenata raha isiklikuks, äri- või kinnisvaraotstarbeks, peate teadma tagatiseta ja tagatud võlakirjade erinevust. Olenemata sellest, kas koostate lihtsat võlakirja, nõutavat võlakirja või kohandatud märkmeid, on mõistlik viidata kinnitatud mallile. Keerukate tehingute (nt auto laenud ja hüpoteegid) võlakirjad sisaldavad ka intressimäärasid, amortisatsioonikava ja muid laenulepinguga seotud üksikasju.

Näitekskui teie väikeettevõte laenab pereliikmelt raha, teeb võlakiri selgeks, et raha on laen, mitte investeering, mis annab Onu Joe'le ettevõtte osaluse. Võlakirju saab tagada ka tagatisega, kuid isegi kui need ei ole, on need siiski õiguslikult siduvad. Oluline on märkida, et võlakirja saab ka kohandada, et see sobiks konkreetse laenukorraldusega. Ilma et kõik need lõigud ei sisalda ja selgelt määratletud, ei pruugi võlakiri olla täitmisele pööratav.

Nõudmiskirion õiguslik vahend, mida saab kasutada, et koguda tasumata jääk nõudlus võlakirja. Sel põhjusel on parim viis märkuse muutmiseks luua uus dokument ja märgistada see võlakirja muudatusena. Kehtiva võlakirja originaaleksemplar on tavaliselt laenuandja valduses, kuid laenusaaja peaks säilitama ka allkirjastatud dokumendi koopia.

Leave Message

Required fields are marked *