Kas märkus on kaubeldav?

Eelnõuon selleks, et maksta raha ja märkus on lubadus maksta raha. Kõige ilmsem näide eelnõu oleks kontrollida. Kuna võlakirjad on vabalt kaubeldavad instrumendid, on põhiline võlakiri vabalt kaubeldav võlakiri. Seega, kui te maksjana annate võlakirja kellelegi, kes on teile laenu andnud, saab see isik siis ümber pöörata ja üle kanda või määrata märkuse kolmandale isikule.

AdamHayes, Ph, D. Lisaks oma ulatuslikele tuletisinstrumentidega kauplemise ekspertiisile on Adam majandusteaduse ja käitumisalase rahastamise ekspert. Adam sai oma magistri majandusteaduses The New School for Social Research ja tema Ph, D. Wisconsin-Madisoni ülikoolist sotsioloogia alal.

Taon CFA harta omanik, samuti omab FINRA Series 7, 55 & 63 litsentsi. Praegu uurib ja õpetab ta Jeruusalemma Heebrea Ülikoolis majandussotsioloogiat ja rahanduse ühiskonnaõpinguid. Kuna need on ülekantavad ja loovutatavad, võivad mõned vabalt kaubeldavad instrumendid järelturul kaubelda. Vaheldavad instrumendid on oma olemuselt võõrandatavad, võimaldades omanikul võtta raha sularahas või kasutada neid tehingu jaoks sobival viisil või vastavalt nende eelistustele.

Dokumendisloetletud fondi summa sisaldab märge konkreetse lubatud summa kohta ja see tuleb tasuda täies ulatuses kas nõudmisel või kindlaksmääratud ajahetkel. Vaheldava vahendi saab üle kanda ühelt isikult teisele. Kui dokument on üle antud, saab omanik dokumendi täieliku õigusliku õiguse. Need dokumendid ei anna ühtegi muud lubadust vabalt kaubeldava instrumendi väljastanud üksuse poolt.

Lisaksei saa esitajale kehtestada muid juhiseid ega tingimusi vabalt kaubeldaval instrumendil noteeritud rahasumma saamiseks. Selleks, et dokument oleks vabalt kaubeldav, peab selle allkirjastama märgi või allkirjaga dokumendi tegija, kes eelnõu välja andnud. See üksus või isik on tuntud kui sahtli raha. Vaheldatav mõiste viitab asjaolule, et kõnealust märkust saab üle anda või määrata teisele osapoolele; mittekaubeldav kirjeldab seda, mis on kindlalt asutatud ja mida ei saa kohandada ega muuta.

Ükslevinumaid vabalt kaubeldavaid vahendeid on isiklik kontroll. See toimib eelnõu, mida maksja finantseerimisasutus maksab täpse summa kättesaamisel. Samamoodi annab kassapidaja kontroll sama funktsiooni, kuid see nõuab, et enne kontrolli väljaandmist tuleb maksesaajale raha jaotada või tühistada. Rahakorraldused sarnanevad kontrollidega, kuid maksja finantseerimisasutus võib välja anda või mitte.

Sagelituleb raha maksjalt enne maksekorralduse väljaandmist laekuda. Kui maksekorraldus on maksesaaja kätte saanud, saab selle vahetada sularaha vastu viisil, mis on kooskõlas emiteeriva üksuse poliitikaga. Reisitšekid toimivad erinevalt, kuna tehingu tegemiseks on vaja kahte allkirja. Väljaandmise ajal peab maksja allkirjastama dokumendi allkirja, et anda näidis allkiri.

Kuimaksja otsustab, kellele makse välja antakse, tuleb maksmise tingimusena anda vastuallkiri. Reisitšekke kasutatakse tavaliselt siis, kui maksja reisib välisriiki ja otsib makseviisi, mis tagab täiendava turvalisuse varguse või pettuse eest reisides. Muud levinumad vabalt kaubeldavad instrumendid on börsivekslid, võlakirjad, eelnõud ja hoiusertifikaadid (CD). Pangatähti nimetatakse sageli võlakirjadeks, panga tehtud võlakirjadeks ja mis tuleb esitajale nõudmisel maksta.

Nagunimigi osutab, on võlakiri põhimõtteliselt lubadus, mis on kirjalikult pandud, maksma teisele isikule rahasumma. Kui kavatsete laenata või laenata raha isiklikel, äri- või kinnisvara eesmärkidel, peate teadma vahe tagatiseta ja tagatud võlakirjade vahel. Näiteks kui võlakiri on koostatud nõutava võlakirjana, mis annab maksesaajale õiguse küsida makset igal ajal, kuid teie ja maksesaaja vahel on kokkulepe, mis sätestab, millal sellist maksenõudlust saab teha, ei pruugi võlakiri olla vabalt kaubeldav. Sellise märkuse maksjana on oluline teada, et kui märkuses ei ole sõnaselgelt sätestatud, et see ei ole kaubeldav, on võlakirjad vabalt kaubeldavad instrumendid, mida algne maksesaaja saab üle anda või määrata kolmandale isikule.

Võlakirjukasutatakse mitmesugustel eesmärkidel, sealhulgas erapoolte vahel täitmisele pööratavate võlgade loomiseks ning LLC liikmete poolt aktsiaseltside kapitali sissemaksetena. Itaalias 13.—15.sajandil said vahetusarved ja võlakirjad oma põhijooned, samas on nende arengu edasisi faase seostatud Prantsusmaaga (16.—18.sajand, kus oli ilmunud kinnitus) ja Saksamaaga (19.sajand, vahetusõiguse vormistamine). Võlakiri on vabalt kaubeldav instrument, mis võimaldab selle instrumendi omanikul üle kanda samal viisil, et raha saab üle kanda. Levinud prototüübid börsiarveid ja võlakirjad pärinevad Hiinast, kus spetsiaalsed instrumendid nimega fey tsien, mida kasutati ohutult kanda raha pikkade vahemaade jooksul valitsemisajal Tangi dünastia 8.sajandil.

Umbes1150 Templar Rüütlid väljastas lahkuvatele palveränduritele varajase pangatähtede vormi, vastutasuks vääresemete hoiule kohalikus Templar ettekirjutuses Euroopa riigis, mida asjaomane palverändur võis Pühale maale saabumisel tasuda, esitades märkuse Templar ettekirjutuse seal. Pole vaja paanikat, kui kaotate võlakirja, kuid peate teadma, milliseid meetmeid võtta märkuse taastamiseks. Võlakirjad ei pea olema pikad ega keerulised, kuid on mõned olulised punktid, mida soovite lisada. Vanad roomlased arvatakse olevat kasutanud varajase tšeki vormi, mida tuntakse praescriptiones 1.sajandil eKr ja 2 000 aastat vana Rooma võlakirjad on leitud.

Sellevältimiseks peaksite kasutama mittekaubeldavat võlakirja; mittekaubeldav võlakiri sisaldab tavaliselt sõnu, mida ei saa kaubelda. .

Leave Message

Required fields are marked *