Millised on võlakirja vabalt kaubeldavad nõuded?

Kuna võlakirjad on vabalt kaubeldavad instrumendid, on põhiline võlakiri vabalt kaubeldav võlakiri. Seega, kui te maksjana annate võlakirja kellelegi, kes on teile laenu andnud, saab see isik siis ümber pöörata ja üle kanda või määrata märkuse kolmandale isikule. Kui kaotate võlakirja, pole vaja paanikat, kuid peate teadma, milliseid meetmeid märkuse taastamiseks võtta. Näiteks turvatud võlakiri on võlakiri, milles maksja annab tagatise isikliku vara või kinnisvara kujul.

Võlakirjadelevinud kasutusalad hõlmavad kapitali saamist ettevõtte juhtimiseks või raha laenamist kinnisvara ostu rahastamiseks. Lisaks märgitakse võlakirjades makstav summa ja makse sooritamise hetk, samuti muud võlgnevuse tingimused, näiteks intressid, mida tuleb tasuda. Võlakirju kasutatakse mitmesugustel eesmärkidel, sealhulgas erapoolte vahel täitmisele pööratavate võlgade loomiseks ning LLC liikmete poolt aktsiaseltside kapitali sissemaksetena. Võlakirjad kehtivad mõnevõrra ranged valitsuse määrused, sest märkimata jätta need võivad kujutada eraõiguslikku valuuta.

Võlakirjukasutatakse mitmel põhjusel, näiteks võlgade tekitamiseks eraõiguslike isikute vahel, mida saab seaduslikult jõustada, ja aktsiaseltsi (LLC) liikmete poolt ettevõtte kapitali sissemaksete tegemiseks. Võlakiri ei näita lihtsalt, et võlg on olemas, vaid ka täpne summa ja tagasimaksmise tingimused. Nagu nimigi osutab, on võlakiri põhimõtteliselt kirjalikult pandud lubadus maksta teisele isikule rahasumma. Selle vältimiseks peaksite kasutama mittekaubeldavat võlakirja; mittekaubeldav võlakiri sisaldab tavaliselt sõnu, mida ei saa kaubelda.

Võlakirjadei pea olema pikad ega keerulised, kuid on mõned olulised esemed, mida soovite lisada. Kui kaalute võlakirjade laenamist või laenutamist, veenduge, et teate tagatiseta võlakirja kasutamise plusse ja miinuseid. Võlakiri on vabalt kaubeldav instrument, mis võimaldab omanikul selle instrumendi üle kanda samal viisil, et raha saab üle kanda. Kui te ei ole võlakirja mittekaubeldavaks muutnud, saab kolmas isik, kellele maksesaaja võlakirja üle kannab, õiguse tasuda teilt vastavalt noodile, kuid see ei ole seotud lepingu tingimustega, mis sätestavad tingimused, mis reguleerivad, millal saaja saab nõuda makse.

Leave Message

Required fields are marked *