Milleks saab võlakirja kasutada?

Võlakirja kasutatakse hüpoteeklaenude, õppelaenude, autolaenude, ärikaenude ning isiklike laenude puhul pere ja sõprade vahel. Kui laenate kellelegi (või ettevõttele) suures koguses raha, siis võiksite luua võlakirja võlakirja mallist. Võlakirja kasutab laenuandja vahendina, et tagada juriidiline tagasimaksmine juhul, kui te laenu tagasi ei maksa. Kuigi paljud majaomanikud arvavad, et nad maksavad ära hüpoteeklaenu ametlikult „oma kodu, see on tegelikult laenuandja hoiab võlakirja kuni hüpoteegi tagasimaksed on lõpule jõudnud, mis annab neile õiguse sulgeda vaikimisi korral.

Üldvõlakirisisaldab ka üliõpilase isiklikku kontakti- ja töösuhte infot ning õpilase isiklike viidete nimesid ja kontaktandmeid. Tegelikult võib võlakiri olla viis, kuidas keegi, kes ei suuda saada traditsioonilist rahastamist, osta kodu, mida nimetatakse tagasivõtmiseks hüpoteeklaenuks. Traditsioonilise hüpoteegi taotlemisel allkirjastatakse võlakiri, mis kohustab ostjat tegema põhi- ja intressimakseid vastavalt etteantud ajakavale. Müüa sooviva majaomaniku vaatenurgast on võlakirja koosseis üsna oluline.

Võlakirivõib olla ka viis, kuidas inimesed, kes ei kvalifitseeru hüpoteegi saama, saavad kodu osta. Võlakirju on mitut tüüpi ja kui need on seaduslikud, on võlakirjad sageli lühikesed ja lihtsad dokumendid. Võllakiri on juriidiline leping, mis sätestab laenu tingimused ja jõustab laenuvõtjale lubaduse maksta laenuandjale teatud aja jooksul tagasi rahasumma. Kui märkus on tagatud tagatisega, siis on laenuandjal võimalus tagatist kinni võtta vastavalt märkuse tingimustele.

Võlakirisisaldab tavaliselt kõiki võlgnevusega seotud tingimusi, nagu põhisumma, intressimäär, tähtaeg, emiteerimise kuupäev ja koht ning emitendi allkiri. Võlakiri sisaldab poolte vahel kokkulepitud tingimusi, nagu tähtaeg, põhisumma, intressi ja emitendi allkiri. IOU erineb võlakirjast, kuna see on lihtsam ja nõuab ainult laenuvõtja allkirja, et see oleks seaduslik. Tagasivõtmise hüpoteeklaenude puhul on võlakirjad saanud väärtuslikuks vahendiks müügi lõpuleviimiseks, mida muidu hoiaks rahastamise puudumine.

Võlakirivõib olla kasulik, kui ettevõte ei suuda leida laenu tavapäraselt laenuandjalt, näiteks pangalt. See on viinud müüjad olukorrani, kus üha rohkem neist loetleb oma kodu ja kasutavad seaduslikke võlakirju meetodina oma kodu potentsiaalsetele ostjatele müüa. Juriidilise täidetavuse poolest jäävad võlakirjad kuskil IOU mitteformaalsuse ja laenulepingu jäikuse vahele.

Leave Message

Required fields are marked *