Kes omab võlakirja?

Maakonnamaaarvestuses võlakirja ei kajastata. Laenuandja hoiab märkust. Märkus annab laenuandjale õiguse laenu sisse nõuda, kui sa makseid ei soorita. Majaomanikud mõtlevad tavaliselt oma hüpoteegi kohustuseks maksta raha, mida nad elukoha ostmiseks laenasid. Agategelikult on see võlakiri, mida nad ka allkirjastavad rahastamisprotsessi osana, mis tähistab, et lubadus laenu tagasi maksta koos tagasimaksmise tingimustega.

Võlakirjas sätestatakse võla suurus, intressimäär ja hilinenud tasud. Sellisel juhul hoiab laenuandja võlakirja, kuni hüpoteeklaen on ära tasutud. Erinevalt usalduse või hüpoteegi enesest ei võlakirja maakonna maarekorditesse kantud. Mõneljuhul kantakse pangatähed üle uuele maksesaajale; kui uus omanik võtab noodi heas usus vastu, tuntakse neid õigel ajal omanikuna.

Xanderil on õigeaegselt omaniku vastu väga vähe kaitsemehhanisme, kes läheb kohtusse märkuse kogumiseks, mistõttu laenuandjad saavad investoritele hõlpsasti võlakirju müüa. Kuigi paljud majaomanikud arvavad, et nad maksavad ära hüpoteeklaenu ametlikult „oma kodu, see on tegelikult laenuandja hoiab võlakirja kuni hüpoteegi tagasimaksed on lõpule jõudnud, mis annab neile õiguse sulgeda vaikimisi korral. Valdajat, kes võtab märkuse vastutasuks midagi väärtuslikku, heauskselt ja kellel ei ole märget seate puudutavate nõuete või defektide kohta, nimetatakse õigeaegselt omanikuks.

Leave Message

Required fields are marked *