Võlakirjatöölehe kirje registreeritakse, debiteerides konto, mis saab väärtust, tavaliselt sularahakonto ja krediteerides tasumisele kuuluva konto. Turvaline võlakiri — see põhineb tegija võimel tagasi maksta, kuid see on tagatud tagatisega, nagu auto, maa või maja. Võlakirja tegijat tuntakse laenusaajana või võlgnikuna ja registreerib võlgnetava summa kohustiskontole (nt tasumisele kuuluvad lisad). Võlakirja tingimused hõlmavad põhisumma, intressimäära (kui üldse), mõlema poole nime (seda, kes lubadust teeb, nimetatakse tegijaks ja kellele see on tehtud, on maksesaaja), väljastamise kuupäev, tagasimaksmise tingimused ja tähtaeg.
Võlakirjavõib siiski kasutada ka siis, kui äriühing ei suuda tasuda ühele oma tarnijast vastavalt kokkuleppele. Võlakirjad luuakse tavaliselt üksikute osapoolte vahel, mitte panga ja laenuvõtja vahel. Ei ole ebatavaline, et äriühingul on finantsseisundi aruandes nii Saadaolevad lisad kui ka tasulised lisad. Selle tulemuseks on see, et ettevõte asendab oma konto tasumisele kuuluva märkusega ja tarnija asendab oma konto saadaolevate märkidega.
Võlakirierineb IOUst selle poolest, et noodis on märgistatud tagasimaksmise eripära, samas kui IOU tunnistab ainult, et võlg on olemas. Tagatiseta võlakiri — See ei ole millelegi lisatud; Laen on tehtud ainult tegija suutlikkuse alusel maksta summa tagasi, üldjuhul mängib olulist rolli tema maine & krediidiajalugu. Isik või organisatsioon, kellel on õigus saada raha, kui võlakiri tuleb tähtajaks, on tuntud kui laenuandja või võlausaldaja ja salvestab selle summa varakontole, nagu Saadaolevad lisad. Võlakiri on finantsinstrument, milles üks pool lubab kirjalikult maksta teisele poolele eelnevalt kindlaksmääratud rahasumma kokkulepitud tingimustel.
Sellesnäites registreerib Ettevõte A bilansis saadaolevate lisade kirje, samas kui ettevõte B registreerib bilansis tasumisele kuuluva kirje. Saadaolevad lisad on bilansikirje, mis registreerib võlakirjade väärtuse, mille eest ettevõte on võlgnev ja mille eest tuleb tasuda.