Kas võlakiri vajab kahte allkirja?

Ilmaallkirjadeta ei ole võlakirjal seaduslikku jalga seista. Üldiselt ei nõuta seadus, et allkirjad oleksid tunnistajaks või notariaalselt tõestatud. Need kaks etappi võivad aga lisada kaitsekihi — eriti kui mõlemad pooled üksteist ei tunne ega usalda. Üks või mitu inimest saab loetleda laenuvõtjate hüpoteeklaenu.

Igaisik, kes taotleb hüpoteegi, on võlakirjas noteeritud võlakirjas lubamiseks ja peab märkusele alla kirjutama. Näiteks kui ostate kodu oma ainus- ja eraldiseisvaks omandiks, peab märkusel olema ainult teie allkiri. Kui teie ja teine isik, näiteks teie abikaasa, ostate kodu koos, peavad ilmuma mõlemad allkirjad. Allkirja tunnistajaks on notar ning märgib ka märkuse alla ja tempel.

Eelistatavon, et seal oleks kaks eraldi tunnistajat. Need kaks tunnistajat võivad olla samad iga märkme allkirjastanud isiku kohta; võlakirja tunnistajatena ei pea olema neli erinevat isikut (kaks iga allkirja kohta). Selleks, et oleks parim, õiguslikult siduv võlakiri võimalik, on oluline lisada kõik vajalikud üksikasjad. Võlakiri toimib teie laenu juriidilise dokumendina, mis aitab teid kaitsta ja tagada, et isik või organisatsioon teile maksab.

Kõigiasjakohaste üksikasjade kirjalikult paigutades tagab võlakiri selguse maksete tähtaegade ja maksete suuruse kohta. Oluline on märkida, et võlakirja saab ka kohandada, et see sobiks konkreetse laenukorraldusega. Kui laenate isikut või äriraha, võiksite laenu vormistada, luues võlakirja. Kehtiva võlakirja originaaleksemplar on tavaliselt laenuandja valduses, kuid laenusaaja peaks säilitama ka allkirjastatud dokumendi koopia.

Olenematasellest, kas koostate lihtsat võlakirja, nõutavat võlakirja või kohandatud märkmeid, on mõistlik viidata kinnitatud mallile. Lihtne võlakiri märgib, et kogu summa on tähtaeg määratud kuupäeval; maksegraafikut ei vaja. Hüpoteegi võlakiri sisaldab olulist teavet — asjaomased osapooled, võlasumma, tagasimaksmise tingimused ja kõik kohaldatavad klauslid. Võlakiri kehtestab laenu selge arvestuse kas üksikisikute või üksuste vahel.

Ethõlpsasti luua selline märkus, vt täielikke üksikasju, mida võib leida siit Standard Legal võlakiri õiguslikke vorme tarkvara. Kui kirjutad võlakirja ühekordse tagasimaksmise jaoks, saate tavaliselt kasutada lihtsat võlakirja. Kui märkus ei ole selle allkirjastamisel tunnistajaks, on märkus siiski leping, mis on kohtus 100% täidetav. Võlakirju saab tagada ka tagatisega, kuid isegi kui need ei ole, on need siiski õiguslikult siduvad.

Lihtsaltlaenutingimuste väljavõtmisega kirjeldab võlakiri laenuvõtja ja laenuandja vahel sõlmitud kokkulepet.

Leave Message

Required fields are marked *