Kas võlakirjad on vabalt kaubeldavad?

Teineühine vabalt kaubeldav instrument, millega võite ka olla tuttav, on võlakiri, näiteks võite ettevõtte laenu saamiseks allkirjastada või võimalusel dokumenteerida tehing kinnisvara vahetamiseks raha eest. Kuna võlakirjad on vabalt kaubeldavad instrumendid, on põhiline võlakiri vabalt kaubeldav võlakiri. Seega, kui te maksjana annate võlakirja kellelegi, kes on teile laenu andnud, saab see isik siis ümber pöörata ja üle kanda või määrata märkuse kolmandale isikule. Vaheldav instrument on dokument, mis tagab konkreetse rahasumma maksmise kindlaksmääratud isikule (maksesaajale). Seenõuab makse kas nõudmisel või kindlaksmääratud aja jooksul ja on struktureeritud nagu leping.

Lisaks märgitakse võlakirjades makstav summa ja makse sooritamise hetk, samuti muud võlgnevuse tingimused, näiteks intressid, mida tuleb tasuda. Kui te ei ole võlakirja mittekaubeldavaks muutnud, saab kolmas isik, kellele maksesaaja võlakirja üle kannab, õiguse tasuda teilt vastavalt noodile, kuid see ei ole seotud lepingu tingimustega, mis sätestavad tingimused, mis reguleerivad, millal saaja saab nõuda makse. Sarnaselt teiste vabalt kaubeldavate instrumentidega sisaldavad võlakirjad kogu lubaduse jaoks vajalikku teavet, nagu kindlaksmääratud põhisumma, intressimäär, tähtaja pikkus, väljastamise kuupäev ja maksja allkiri. Näiteksturvatud võlakiri on võlakiri, milles maksja annab tagatise isikliku vara või kinnisvara kujul.

Võlakirjad ei pea olema pikad ega keerulised, kuid on mõned olulised esemed, mida soovite lisada. Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni rahvusvaheliste börsivekslite ja rahvusvaheliste võlakirjade konventsioon eelistaks rahvusvaheliste tehingute puhul artiklit 3, kui Ameerika Ühendriigid ühinevad. Võlakiri on vabalt kaubeldav instrument, mis võimaldab omanikul selle instrumendi üle kanda samal viisil, et raha saab üle kanda. Adair, PLLC pakub kogenud äri kaitsja ja aitab teil oma võlakirja muresid.

Kui kaotate võlakirja, pole vaja paanikat, kuid peate teadma, milliseid meetmeid märkuse taastamiseks võtta. Kui kavatsete laenata või laenata raha isiklikuks, äri- või kinnisvaraotstarbeks, peate teadma tagatiseta ja tagatud võlakirjade erinevust. Kuigi võlakiri hõlmab kahte osapoolt (maksja ja maksesaaja), hõlmavad kontrollid kolme osapoolega (maksja, maksesaaja ja pank, kust raha võetakse). Sellisemärkuse maksjana on oluline teada, et kui märkuses ei ole sõnaselgelt sätestatud, et see ei ole kaubeldav, on võlakirjad vabalt kaubeldavad instrumendid, mille algne maksesaaja saab üle anda või määrata kolmandale isikule.

Selle vältimiseks peaksite kasutama mittekaubeldavat võlakirja; mittekaubeldav võlakiri sisaldab tavaliselt sõnu, mida ei saa kaubelda. Nagu nimigi osutab, on võlakiri põhimõtteliselt kirjalikult pandud lubadus maksta teisele isikule rahasumma. Kui kaalute võlakirjade laenamist või laenutamist, veenduge, et teate tagatiseta võlakirja kasutamise plusse ja miinuseid.

Leave Message

Required fields are marked *