Kuidas võlakirja osta?

Võlakiri ehk võlakiri on siduv õigusakt, mis toimib laenuvõtja lubadusena maksta laenuandjale eralaen tagasi. Paljudel inimestel on arusaam, et võlakiri on midagi enamat kui IOU keerukas versioon, kuid fakt on see, et juriidilised võlakirjad toimivad palju samamoodi nagu ametlikud pangalaenu dokumendid. Võllakiri, hüpoteeklaenust eraldiseisev leping, on dokument, mis loob laenukohustuse. See dokument sisaldab laenuvõtja lubadust laenatud summa tagasi maksta.

Kuiallkirjastad võlakirja, vastutate laenu tagasimaksmise eest isiklikult. Kui laen muudab käsi, kinnitatakse võlakiri laenu uuele omanikule (allkirjastatud üle). Mõnel juhul kinnitatakse märkus tühjaks, muutes selle kandjaks ühtse äriseadustiku artikli 3 alusel. Kes hoiab teadet, on seaduslik õigus seda jõustada ja on seistes sulgeda.

Näiteksöelge, et sa ei sobi eluasemelaenu hea intressimääraga, sest teie krediidiskood on kohutavad. Teie abikaasa, aga on suurepärane krediit ja kergesti kvalifitseerub laenu. Laenuandja nõustub laenama oma abikaasale ja ei sisalda võlakirja laenuvõtjana. Aga kuna sa oled nii kodu tegu, laenuandja nõuab teil mõlemad allkirjastada hüpoteek.

Võlakirjasmääratletakse pooled, tagasimaksmise lepingu kohustused ja ettenägematud sündimused. Näiteks täpsustatakse võlakirjas, mis kujutab endast hilinenud maksmist, mis on vaikimisi ja millised õiguskaitsevahendid on vaikimisi korral kättesaadavad. Võlakirjad sisaldavad sageli „kiirendusklauslit”, mis võimaldab laenuandjal taotleda kõikide tasumisele võlgnevate summade tasumist, kui võlgnik jõuab teatud kuriteo tasemele. Kõige sagedamini tagatakse võlakiri teie poolt ostetud kodu, mis on ka hüpoteegi enda tagatiseks.

Võlakirion muutunud elujõuliseks ja vastuvõetavaks meetodiks mittetraditsiooniliste laenude omandamiseks, et inimesed, kellel on vähem kui täiuslik krediit, saaksid kodu osta. Jah, kui hindate oma kodu ostmiseks alternatiivseid võlgade vorme, on võimalik saada võlakirja ilma hüpoteegita. Võlakirjad sobivad ideaalselt inimestele, kes ei vasta traditsioonilistele hüpoteegidele, kuna need võimaldavad neil kodu osta, kasutades laenuallikana müüjat ja ostetud kodu tagatise allikana. Kuigi kodu ostmisega seotud võlakirjad, mida tuntakse ka hüpoteegi märkmetena, nõuavad tavaliselt korrapäraseid perioodilisi makseid kindlaksmääratud aja jooksul, võlakiri võib kõik olla nõutav märkus, nii et laenuandja võib nõuda täielikku tagasimaksmist oma tingimustel.

Kinnisvaraostmisel nimetatakse võlakirja sageli hüpoteegi- või hüpoteegi võlakirjaks. Ostu sulgemisel saate siiski ka oma hüpoteegi ja võlakirja koopia koos ülejäänud sulgemisdokumentidega. Kinnisvara ei tagastata võlakirja kodu ostmiseks või renoveerimiseks rahastatava summa tagasimaksmiseks, välja arvatud juhul, kui pooled sõlmivad hüpoteegi või väärtpaberilepingu. Võlakiri võib olla ka viis, kuidas inimesed, kes ei kvalifitseeru hüpoteegi saama, saavad kodu osta.

Seestsenaarium ei takista mitte ainult head potentsiaalsed ostjad kodu ostmist, vaid kahjustab ka müüjaid, sest traditsiooniliste laenude saamiseks kvalifitseeruvate ostjate leidmine on nii palju raskem.

Leave Message

Required fields are marked *